Terapia cpm

Zastosowanie szyny CPM w procesie rehabilitacji

Zmotoryzowana szyna ruchowa przeznaczona jest do ciągłej, biernej mobilizacji stawu kolanowego i biodrowego, jej zastosowanie jest korzystne w usprawnianiu stawu po różnorakich zabiegach operacyjnych, jak również w okresie mobilizacji stawu po przebytym leczeniu zachowawczym w opatrunku gipsowym.

Szyna CPM daje możliwość ciągłej biernej pracy kończyny dolnej, prędkość ruchu, jak również stosunek pracy do odpoczynku regulowana jest indywidualnie.Urządzenie jest proste w obsłudze, a rehabilitacja przy jego pomocy staje się przyjemna.

Ćwiczenia przy użyciu szyny CPM mają zatem pozytywny wpływ na podtrzymanie oraz poprawę sprawności mięśni, więzadeł oraz stawów oddziałując na ich długość,elastyczność oraz ruchomość. Fizjologiczne znaczenie ćwiczeń biernych polega na wspomaganiu działania mechanizmu tzw. Pompy mięśniowej, powodując sprawniejszy odpływ krwi żylnej z obwodu co zapobiega obrzękom zastoinowym. Zyskuje na tym odżywianie tkanek obwodowych, mięśni i torebek stawowych.

Samodzielne ćwiczenia na szynie CPM dają możliwość rozłożenia pracy na cały dzień. Pacjent sam ustala czas pracy i czas odpoczynku, ćwicząc kilkukrotnie w ciągu dnia.


tel. 791 922 849         artrosmed@artrosmed.pl